طلا

راهنمای انتخاب برای خرید مناسب ترین انگشتر

راهنمای انتخاب برای خرید مناسب ترین انگشتر

 

اگرچه که انتخاب انگشتر و کلاً هر نوع زینت آلاتی بستگی به سلیقه شخص دارد و کاملاً سلیقگی محسوب میشود، ولی ما در این مطلب میخواهیم راهکارهایی برای انتخاب بهتر یک انگشتر به شما عزیزان پیشنهاد دهیم.
در انتخاب انگشتر مناسب برای هر فرد، چند معیار مهم و اساسی وجود دارد.
انتخاب انگشتر بر اساس جنسیت فرد مهم است، اینکه شما به عنوان یک آقا چطور انگشتری استفاده میکنید با اینکه یک خانم یک انگشتر به دست میکند، متفاوت خواهد بود. و قطعاً چیزی که برای یک خانم زیبا و مناسب است، شاید برای یک آقا مناسب نباشد و این کاملاً بدیهی است.
اما معیار مهمتر دیگری هم در انتخاب انگشتر وجود دارد که مسئله سن و سال انتخاب کننده انگشتر است، اینکه شما چند ساله هستید و چه تیپی دارید، مطلب حائز اهمیتی است.
پس در نظر گرفتن سن هر فرد، در هنگام خرید انگشتر، یکی از نکات مهم است.
اینکه شما جوان هستید یا مسن یا پیر، روی انتخاب انگشتر نقش زیادی دارد. چرا که، انگشتری که برای یک خانم میانسال مناسب است، الزاماً برای یک خانم جوان، شاید مناسب نباشد.
اگر خانم باشید، قطعاً انگشتر و انتخاب یک انگشتر زیبا، بسیار مهم است. چون انگشتر جزو زیورآلاتی هست که به دست زیبایی خاصی میبخشد و استفاده از آن گاهی میتواند تأثیرگذاری زیادی بر روی اطرافیان داشته باشد، از این نظر که وقتی در یک انگشتر از سنگ ها و نگین های بسیار زیبا و گرانقیمت استفاده میشود، آن انگشتر را تبدیل به یک جواهر لوکس میکند که تأثیر زیادی بر دید اطرافیان دارد.
انتخاب انگشتر مناسب از این نظر حائز اهمیت است که اگر انگشتر مناسب دست شما باشد، میتواند دستان شما را زیباتر جلوه دهد، ولی اگر انگشتر مناسب دستان شما نباشد، میتواند ایراد دستان شما را بیشتر نشان دهد.
اینکه شما دستان ظریف و کشیده ای دارید، یا دستانی پهن و توپر و گوشتی، قطعاً بر روی انتخاب انگشتر مناسب تان، تأثیرگذار خواهد بود.

 

به عنوان مثال خانم های جوان برای خرید حلقه بهتر است که از حلقه های نازک دارای سنگ های ریز انتخاب و خریداری کنند. یا خانم های مسن و پیر که دارای دست های چروکیده ای همراه با رگ های بیرون زده هستند، بهتر است از انگشتر های بزرگتر همراه با سنگ های درشت تر انتخاب کنند تا رگ ها و چروک های دستانشان کمتر به چشم بیاید.
یا به عنوان مثال آقایونی که حتی در گذشته ها، در انگشت کوچک دستشان انگشتر به دست میکردند، دارای موقعیت اجتماعی بالایی بوده اند. ولی شاید مردان امروزی تر، کمتر مایل به استفاده از انگشتر دست کردن در انگشت کوچک خود باشند.
همچنین مردان میتوانند از دو انگشتر با رنگ های مات در دو انگشت مجزا استفاده کنند و انگشتر حلقه ازدواج خود را نیز به دست داشته باشند که این نیز کاملاً بستگی به سلیقه ی فرد و شخصیت او دارد.
انتخاب انگشتر مناسب، متناسب با نوع انگشتان دست
اگر دستان شما کوچک است، از انگشترهای کوچک که ظریفتر هستند و ابعاد کلی کوچکتری دارند، استفاده کنید. انگشتری با ابعاد کوچک برای دستان شما مناسبتر است. ضمن اینکه برای زیباتر شدن دستان خود میتوانید از انگشترهایی با نگین های سنگی کوچک و گرد استفاده کنید، یا سنگ هایی با برش پرنسسی، بیضی و قلبی شکل هم میتوانند گزینه ی مناسبی برای دستان شما باشند.

اما اگر دستان بزرگی دارید، انگشترهای بزرگتر را انتخاب کنید، انگشترهای درشت و پر جزئیات، دستان شما را زیباتر میکند.
اگر دستان شما دارای انگشتان پهن هستند، انگشتری را میبایست انتخاب کنید که انگشتر، بخش بزرگی از انگشت را پوشش دهد و از اطراف انگشتر، بخش زیادی از انگشت در اطراف حلقه نشان داده نشود چون دستان توپول و گوشتی، وقتی انگشتر نامناسب به دست کنند، از اطراف حلقه، گوشت های انگشت بیرون زده میشود که این اصلاً صحیح نیست و حتی باعث میشود که مخاطب در نگاه اول، دستان شما را گوشتی و توپول ببیند. ضخامت قطر حلقه برای دستان دارای انگشت پهن، میبایست قطر متوسط یا پهن باشد، ضمن اینکه استفاده از نگین های پهن و بزرگ بیضی یا مستطیلی یا زمردی یا تخم مرغی، نگین های مناسبی برای اینطور دستان هستند، همچنین نگین های نامتقارن و مثلثی میتواند انگشتان شما را نازکتر و کوچکتر نشان دهد. انگشترهای باریک با سنگ های نازک اصلاً انتخاب مناسبی برای دستان شما نیستند، چون باعث میشوند دستان شما پهن تر نشان داده شوند. نگین های مثلثی و نامتقارن خیلی انتخاب بهتر و مناسبی برای این دسته از افراد میباشد.

اما اگر شما دارای دستانی با انگشتان نازک و بلند و کشیده هستید، برای انتخاب انگشتر بهتر است از انگشترهای نازک و باریک با سنگ های پهن استفاده کنید. دستان کشیده، میتوانند از مدل های ظریف و حتی بدون نگین هم استفاده کنند، که دستان شما را کشیده و بلند نشان دهند. همچنین برای دستان بلند و کشیده، حلقه های پهن تر نیز میتوانند مکمل خوبی برای اینطور دستان باشند و دستان شما را زیباتر جلوه دهند، همچنین استفاده از نگین های با برش پرنسسی و سنگ های گرد، جلوه ی خاصی به دستان شما میبخشد.
برای انگشت های قلمی و بسیار باریک بهتر است از انگشترهایی استفاده شود که سنگ های کوچکی داشته باشند تا دست پهن تر نشان داده شود و اگر مایل باشید تا انگشتان دست شما پهن تر نشان داده شوند، بهتر است از حلقه های با قطر پهن تر به دست کنید. ولی انگشترهای نازک و ظریف با قطر کم، بسیار به این نوع دست ها می آید و مناسب است چون همخوانی با خود دست دارد و دست وزن زیادی را تحمل نمیکند.

 

افرادی که دارای دستانی با بند انگشتان پهن و درشت هستند، میبایست بصورت کلی از انگشترهایی با نگین های درشت و گرد و بزرگ به دست کنند تا پهنای انگشتان توسط انگشتر پوشیده شود و ایرادات دست به این روش گرفته شود.
ولی بهتر است که از حلقه های هرچه قطورتر و پهن تر برای این افراد استفاده شود تا دستان شان زیباتر به چشم بیاید.
بصورت کلی بهتر است در هنگام انتخاب انگشتر حلقه به این نکات توجه شود :
اگر دارای دستانی با ناخن های بلند هستید، بهتر است که از حلقه های باریک و ظریف و با نگین کوچک به دست کنید تا دستان شما زیباتر جلوه کنند.
اگر مایل هستید که در انگشت کوچک دست خود از انگشتر استفاده کنید، بهتر است از انگشترهای ظریف و بدون نگین و سنگ در این انگشت استفاده شود.
دقت داشته باشید که انگشت وسط دست، انگشتی غیرمتعارف برای استفاده از انگشتر است، چون در هنگام انجام کار این انگشت دخالت زیادی دارد، بهتر است که در این انگشت از انگشتر استفاده نشود.
اگر انگشتری انتخاب شود که سایزش با سایز انگشت دست، همخوانی نداشته باشد باعث ایجاد بدفرمی در دستان شما میشود. همچنین هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید تا از نگاه کردن به انگشتر و دستان خود، لذت ببرید. همچنین باید در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای انتخاب خرید انگشتر، بعد از ظهر است که در این زمان انگشت ها گرم هستند و سایز مطلوب خود را دارند و باید در نظر داشت که انگشتان دست در طول شبانه روز، دارای سایز متغیری هستند ولی در هوای سرد، انگشتان سایز کوچکتری پیدا میکنند.
در مطلب بعدی، در مورد نحوه انتخاب کردن صحیح یک دستبند برایتان مینویسیم.
با ما همراه باشید در مجله دنیز
مجله دنیز، راهی برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زیور آلات و طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *