طلا

تعیین سایز انگشتر

تعیین سایز انگشتر

با وجود اینترنت و فروشگاه های اینترنتی ، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید انگشتری را که مورد پسند شماست از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید ولی با توجه به اینکه سایز انگشتر را نمی دانید و تست نکرده اید دلسرد و منصرف می شوید. یا گاها هدیه ای را برای عزیزانتان سفارش می دهید در صورتی که سایز انگشتر او را نمی دانید و به مشکل بر می خورید. در این شرایط چه باید کرد؟

برای تعیین سایز انگشتر با استفاده از انگشتر دیگر باید به چند نکته توجه کنید :

1 نکته بسیار مهم در این روش این است که باید انگشتری رو انتخاب کنید که دقیقا سایز انگشتی است که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید. چرا که حتی سایز انگشت های مشابه هر دست نیز با یکدیگر متفاوتند.

2-انگشتر مناسب برای دست باید به گونه ای باشد که نه آنقدر تنگ باشد که هنگام در آوردن آن اذیت کند و نه آنقدر گشاد باشد تا از دست بیفتد.

3-همچنین انگشتر هایی که دارای رکاب عریض تری هستند، عموما از انگشتر هایی با سایز مشابه که رکاب آن ها ظربف تر است تنگ تر هستند. از همین جهت پیشنهاد میشود که انگشتری را برای اندازه گیری سایز دستتان انتخاب کنید که مشابه همان انگشتری است که قصد خرید آن را دارید.

روش اول ؛ بدست اوردن سایز با استفاده از یک انگشتر دیگر

حالا میخواهیم به راحتی با استفاده از خط کش و انگشتری که سایز مناسبی برای ما دارد. سایز درست انگشتمان را تعیین کنیم.

مراحل تعیین سایز انگشت با استفاده از انگشتر:

 

گام اول : برای اینکار ابتدا قطر داخلی انگشتر خود را با استفاده از خط کش بر حسب میلی متر محاسبه کنید.

گام دوم : حال عدد به دست آمده را داخل جدول زیر بگذارید. سایز انگشتر روبروی اندازه ها نوشته شده.

روش دوم ؛ تعیین سایز انگشتر با استفاده از خط کش و کاغذ

برای بدست آوردن سایز مناسب انگشتر، شما فقط به نخ ، خط کش نیاز دارید.

 

گام اول : ابتدا یک نوار کاغذی، پارچه ای یا نخ غیر قابل ارتجاع به طول 15 سانتی متر را به دور برجستگی انگشت خود بپیچید. مانند عکس زیر.

گام دوم : قسمتی از نوار یا نخ را که به ابتدای آن رسیده است را علامت زده یا ببرید. مانند عکس زیر.

گام سوم : با اندازه گیری طول قسمت مشخص شده به وسیله خط کش و مقایسه آن با جدول زیر میتوانید سایز انگشت خود را به دست آوردید.

توجه : در نظر داشته باشید که نوار کاغذی یا پارچه ای را خیلی محکم نکنید تا به انگشتتان چفت شود. همچنین این اندازه گیری را باید برای انگشتی انجام دهید که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید.

چند نکته مهم در سایزبندی انگشتر

طول انگشتان در طول روز متفاوت است. صبح ها به علت سرد بودن انگشتان، سایز آن ها کوچک تر است. بنابراین، توصیه می شود؛ اندازه گیری را به بعد از ظهر موکول کنید. زیرا، در این تایم، انگشتان در بزرگترین سایز خود هستند.

برای اطمینان و دقت بیشتر، چندبار اقدام به اندازه گیری کنید.

استاندارد سایز بندی کشور های مختلف با یکدیگر متفاوت است. سایز هایی که در این مقاله آمده اند، بر طبق استاندارد های آمریکا است. در اغلب ایران از همین استاندارد استفاده میشود.

سایز انگشت های مشابه هر دست معمولا با هم متفاوتند. بدین صورت که انگشت دست غالب شما، معمولا نیم سایز از انگشت های دست دیگر شما بزرگترند. به همین دلیل حتما باید سایز انگشتی که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید به دست آورید.

در بعضی افراد بند انگشت آن ها از قسمتی که انگشتر قرار میگیرد، خیلی بزرگتر است. در این حالت، باید هر دو قسمت را اندازه بگیرید. سپس برای تعیین سایز باید از دو عدد به دست آمده میانگین گرفت.

در هر یک از روش ها، اگر سایز انگشت های شما بین دو سایز استاندارد بود، بهتر است سایز بزرگتر را انتخاب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *